„AKADEMIA WIEDZY I UMIEJĘTNOŚCI – ZARZĄDZANIE RÓŻNORODNOŚCIĄ, WIEKIEM, KOMPETENCJAMI I TALENTAMI”Informacja o realizowanym projekcie..

Projekt „AKADEMIA WIEDZY I UMIEJĘTNOŚCI – ZARZĄDZANIE RÓŻNORODNOŚCIĄ, WIEKIEM, KOMPETENCJAMI I TALENTAMI”, jest realizowany przez Stowarzyszenie Laboratorium Inspiracji z siedzibą w Krośnie, ul. Szarych Szeregów 28, 38-400 Krosno

Numer Projektu: FEPK.07.08-IP.01-0041/23

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Podkarpacia 2021-2027; PRIORYTET 7 FEPK.07 Kapitał ludzki gotowy do zmian; DZIAŁANIE 07.08 Wsparcie procesów adaptacyjnych i modernizacyjnych pracowników oraz przedsiębiorców

W ramach projektu realizowane będą następujące formy wsparcia:

– Wsparcie pracodawców w obszarze zarządzania wiekiem i kompetencjami pracowników – doradztwo dla kadry zarządzającej: realizowane w wymiarze średnio 20 godzin/na przedsiębiorstwo. Wsparciem zostanie objętych 15 firm.

– Wsparcie pracodawców w obszarze zarządzania wiekiem i kompetencjami pracowników – opracowanie dokumentów planistyczno – wdrożeniowych: realizowane w wymiarze średnio 40 godzin/na przedsiębiorstwo. Wsparciem zostanie objętych 15 firm.

– Wsparcie pracodawców w obszarze zarządzania wiekiem i kompetencjami pracowników – szkolenie moduł 1. Zarządzanie różnorodnością w praktyce. Tworzenie strategii zarządzania wiekiem w przedsiębiorstwie: realizowane w wymiarze 16 godzin. Wsparciem zostanie objętych 30 (17K) pracowników z 15 firm.

– Wsparcie pracodawców w obszarze zarządzania wiekiem i kompetencjami pracowników – szkolenie moduł 2. Zarządzanie kompetencjami i rozwojem pracowników w firmie: realizowane w wymiarze 16 godzin. Wsparciem zostanie objętych 30 (17K) pracowników z 15 firm.

– Wsparcie pracodawców w obszarze zarządzania wiekiem i kompetencjami pracowników – szkolenie moduł 3. Zarządzanie talentami, czyli jak poszukiwać, pozyskiwać, rozwijać i praktycznie korzystać z programu rozwoju talentów w Organizacji: realizowane w wymiarze 8 godzin. Wsparciem zostanie objętych 30 (17K) pracowników z 15 firm.

– Programy rozwojowe dla kobiet przygotowujące je do ról menedżerskich lub eksperckich – indywidualne sesje coachingowo – doradcze: wsparciem objętych będzie 15 kobiet z 15 firm. Średnio przewidziano ok 35 godzin wsparcia na osobę.

– Warsztaty rozwojowe dla kobiet przygotowujące je do ról menedżerskich lub eksperckich – moduł 1. Trening budowania pewności siebie i własnego wizerunku w życiu zawodowym i prywatnym: realizowane w wymiarze 16 godzin. Wsparciem zostanie objętych 15 kobiet z 15 firm.

– Warsztaty rozwojowe dla kobiet przygotowujące je do ról menedżerskich lub eksperckich – moduł 2. Komunikacja interpersonalna z elementami inteligencji emocjonalnej – świadome komunikowanie, zarządzanie emocjami i stresem: realizowane w wymiarze 16 godzin. Wsparciem zostanie objętych 15 kobiet z 15 firm.

– Warsztaty rozwojowe dla kobiet przygotowujące je do ról menedżerskich lub eksperckich – moduł 3. Doskonalenie kompetencji kierowniczych i sztuka podejmowania decyzji: realizowane w wymiarze 16 godzin. Wsparciem zostanie objętych 15 kobiet z 15 firm.

– Działania promocyjno – komunikacyjne z zakresu niedyskryminacji i zarządzania różnorodnością dla pracodawców i pracowników – Konferencje informacyjno -upowszechniające. Zaplanowano zorganizowanie 2 konferencji. Łącznie weźmie w nich udział ok 120 os.: pracodawców i pracowników z Podkarpacia.

Grupa docelowa:

Projekt skierowany jest do przedsiębiorców z sektora MŚP z terenu województwa podkarpackiego i ich pracowników, w tym przede wszystkim: os. starszych, kobiet, os. w wieku 50 lat i więcej, os. w wieku 55 lat i więcej, os. z niepełnosprawnościami, os. ze szczególnymi potrzebami, w tym os. starszych i z niepełnosprawnościami, os. dyskryminowanych i narażonych na dyskryminację w miejscu pracy, os. doświadczających stereotypów związanych z płcią.

Cel projektu:

Celem Projektu jest podniesienie poziomu kompetencji min. 41 (29K) pracowników 27 podkarpackich przedsiębiorców z sektora MŚP z zakresu zarządzania wiekiem i kompetencjami pracowników, z uwzględnieniem preferencji w rozwoju talentów przywódczych kobiet oraz wzrost wiedzy i świadomości 108 (60K) pracodawców i ich pracowników z zakresu niedyskryminacji i zarządzania różnorodnością w organizacji w terminie do 06.2025 r.

Główny rezultat:

Liczba osób, które uzyskały kwalifikacje po opuszczeniu programu – 41 (29K)

Wartość projektu:

Całkowity koszt projektu: 904 662,50 PLN, w tym: Dofinansowanie projektu ze środków europejskich w kwocie 768 963,12 PLN oraz ze środków dotacji celowej w kwocie 90 466,25 PLN.

#FunduszeUE

#FunduszeEuropejskie

#www.mapadotacji.gov.pl

Skip to content